Table './sirokko/rs_kontrola_ip' is marked as crashed and should be repairedTable './sirokko/rs_kontrola_ip' is marked as crashed and should be repaired Návštěva Chýnovských jeskyní
O našem oddílu
Informace o nás Historie oddílu Družiny Činovníci Rádci Roveři Oldskauti Klub přátel Matrika Facebook
Pro členy a rodiče
Fotogalerie
Přihlášení uživatelů
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo
Proběhlé akce

Návštěva Chýnovských jeskyní

NáhledV této výpravě jsme prozkoumali nepřístupné části Chýnovských jeskyní.Sraz jsme měli 24.11 před osmou hodinou na nádraží. Sešlo se nás 7 :Bohoušek, já (Rex), Ježour, Mošna, Krtek, Glum a Štěpán. Nastoupili jsme do moderního žlutého vlaku a jeli do Chýnova. Cestou vlčata zkoumala interiér vlaku (třeba tlačítka na otevírání a zavírání WC).

CestaJakmile jsme vystoupili, odešli jsme do Chýnovských jeskyní. Cestou jsme se zastavili v Jednotě pro potraviny. Cesta vedla kousek silnicí a potom polem. Došli jsme tam, ale museli jsme si dát ještě chvíli přestávku, protože bylo ještě před desátou hodinou a František ještě spal. Také jsme se setkali s Hustilákama.

Žába hrabePotom se šel Bohoušek domluvit s Františkem a odešli jsme se podívat na film o výzkumu v jeskyni a o průzkumu nepřístupných částí. Pak jsme začali hrabat listí u vchodu(výpomoc za to,že se podíváme do nepřístupných prostor).Tady se mi rozbil foťák (značka MINOLTA), takže fotek bohužel moc nebude.Odpracovali jsme, naobědvali jsme se a mohli jsme se tedy pustit do oblékání a přípravy. Těsně před odchodem jsem si ještě poslechli krátkou instruktáž a vyrazili.

Mošna hrabeNejdřív jsme vešli do štoly a prohlídli jsme si několik druhů netopýrů. Většina jsou malý netopýrci (8 gramů) ale zahlídli jsem i jednoho třicetigramového. Zatím byla jen chůze. Pokračovali jsme dále a obtížnost se stále zvyšovala podle plánu. Zprvu jsme zdolávali takovou nízkou širokou šikmou chodbu, kde se nešlo za co chytit. Někteří si stěžovali a naříkali už takto brzy a to ještě nevěděli co je čeká dále (na vyšších obtížnostech :)). Lezli jsme dalšími chodbami...

Před návštěvouZa zmínku stojí třeba Roura, což byla taková uzounká chodba kruhového průřezu. Vedla zezačátku rovně,potom se stáčela stoupajíc nahoru a potom zase docela zprudka zkopce(chodba se tu rozšiřovala do výšky a mohli jsme se klouzat dolů).

Moje čelovka po návštěvěSkoro dvouhodinovou návštěvu jsme zakončili "atrakcí" Lepivá chodba. Byla to chodba úzká a poslední (a tedy nejtěžší). Byla něčím zvláštní. Prý se tady ztrácejí věci(obzvlášť knoflíky). Jak název napovídá, bahno v této chodbě bylo velmi lepivé. Lezlo se do ní po hlavě skopce, potom se chodba točila doleva a nejtěžší asi byla změna směru chody prudce nahoru téměř o 90°. Z této chodby jsme vylezli celí oranžoví(předtím jsme byli docela čistí).

Já po návštěvěPřevlékli jsme se, odevzdali půjčené oblečení a odešli jsme. Šli jsme normálním tempem, blížili jsme se ke kolejím a nejednou začaly blikat a zvonit semafory.Krátce potom po kolejích projel náš vlak zpět. Žeby neměl zpoždění? Hned nám bylo jasné co bude následovat - stíhání vlaku ve stylu ala Kejchal. Všichni jsme se rozběhli za vlakem a odjeli všichni naštěstí. Tato výprava se všem líbila a určitě zážitky z ní dlouho nezapomeneme.Rex

| Autor: Martin Jiránek | Vydáno dne 25. 11. 2007 | 1424 přečtení | Počet komentářů: 188 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Pro návštěvníky
Naše klubovna Nabídka pronájmu
Aktuální informace
27.10.2019: Zkrácení schůzek

Se zimním časem 27.10. jsou schů­zky zkrá­ce­ny na 1 a půl hodiny.


Doplněna fotogalerie

Byly doplněny odkazy na no­vě vložené  a ne­dáv­né  fotky v fotogalerii. (označeny zeleně)


11.10.2019: Výběr členských příspěvků

Členské příspěvky za­sí­lej­te na účet
400410420 / 2010.
Je nutné do­dr­žet va­ri­abil­ní sym­bol, kte­rý in­di­vi­duál­ně přij­de mai­lem. Část­ka je 950 Kč (s ča­so­pi­sem) ne­bo 900 Kč (bez ča­so­pi­su). Pro tře­tí­ho a dal­ší­ho čle­na ro­di­ny se sni­žu­je o 500 Kč. Ta­to sle­va pla­tí v rám­ci všech tá­bor­ských od­dí­lů a je po­tře­ba na­hlá­sit, kdo to bude.

Interní část

Vytvořil Varuz (C) 2007, s využitím phpRS