Zimní výprava 24. 1. 2009

Autor: Pavel Novotný <pavel.novotny(at)skaut.cz >, Téma: Proběhlé akce, Vydáno dne: 28. 01. 2009

V sobotu 24. ledna se konala první oddílová akce v tomto roce. Díky příznivým podmínkám jsme se věnovali především odlévání stop. To však nebyl jediný program, jak se můžete sami přesvědčit v následujícím článku Lukyho z družiny Mustangů.Je tu zima a Mišák s Pájou se rozhodli, že udělaj zimní výpravu; tak a tady je.

Sešli jsme se na nádraží ČD v hojném počtu – bylo nás 12. Na to že byla docela zima, to bylo dost. Tak jsme koupili jízdenku a jeli jsme vlakem do Chotovin, kde jsme potkali Mošnu. Řekli jsme si, jak se budeme chovat a jak to bude.

Vydali jsme se po červené. Pája se zeptal, kdo si chce splnit bod do stezky „S pomocí zadané trasy povedu část výpravy“, tak sem se přihlásil jako první. Hned asi po 300 m jsem se trochu ztratil, ale nakonec jsem našel správnou cestu.

Pak se řeklo, že povede Mošna. Moc dlouho nevedl, protože jsme se zastavili, abychom se připravili na odlévání stop. Každý si vybral svojí nejlepší stopu a označkoval si ji. Před tím jsme se rozdělili do skupin po dvou. Odlili jsme stopu a pak bylo čas dát si něco k jídlu. Nasvačili jsme se a vyrazili dál.

Zimní výprava 24. 1. 2009 - společná fotka

Popošli jsme kousek a hráli na lišky. To je hra, že dva jdou napřed a to jsou ty lišky. Musí chodit po nepošlapaném sněhu, aby byly vidět jejich stopy, a my ostatní jsme je podle stop hledali. Tato hra se hraje nejlépe na louce. No a tak jsme se vydali dál a cestou jsme na to hráli. Šli jsme a šli a jen tak šli a cestou hráli.

Asi po 2 km jsme se rozhodli, že si uděláme oběd, tak jsme našli ohniště a začali jsme hledat dřiví (někdo seděl) a pak se rozdělal oheň, chvilku se počkalo a pak bylo nad ohněm tolik buřtů, že by se každému sbíhaly sliny. Tak jsme se pěkně naobědvali a šli dál.

Teď jsme šli pořád vedle kolejí, až jsme dorazili do Tábora. Skoro všichni už nemohli, hlavně DINO. Když jsme byli nad Jordánem, tak jsme udělali skupinové foto. Když jsme se vyfotili, tak jsme šli dál, cestou jsme potkali Vášku. Když jsme dorazili do klubovny, tak se tam sušilo, ale také se hrála koulovačka. No a tak se blížilo k šesté a tak se zakončilo – každá družina svým pokřikem a byl konec výpravy. Všichni se rozloučili a rozjeli, popřípadě rozešli do svých domovů.

Zimní výprava 24. 1. 2009 - Luky

Napsal Lukáš Pecival - Luky

Prohlédněte si také ostatní fotky z výpravy.